KKTC’de Saç Ekimi (Hem Kendinize Güzellik, Hem de Tatil Yapın)

Erkeklerin büyük bölümünde ve %5 bile olsa bayanlarda görülen kellik (Saç Dökülmesi) ile ilgili, artık günümüzde saç ekim teknolojisi çok ileri boyutlara geldi. KKTC’de saç ekimi hem uygun fiyat avantajı hem de bu sağlık ve tedavi sürecini tatile çevirmek isteyen kişiler için önemli bir seçenek. KKTC’nin sağlık turizmine katkı sağlıyor.

Saç ekimi operasyonları ve süreçleri nasıldır ?

Saç ekimi, saçları dökülmüş, azalmış (seyrelmiş), yanmış (kaza geçirmiş), yara izi bulunan veya bir bölümde doğuştan saç kökü bulunmayan erkek yada kadınların, bu bölgelere yeniden saç çıkmasını sağlamak için yapılan bir profesyonel cerrahi operasyonudur.

Saç ekiminden önce kişinin saç analizi yapılır. Bu sayede sorunlu bölgenin analizi yapılır ve o bölgeye çizim yapılır. Sonrasında, saç köklerinin alınacağı, testosteron hormonundan etkilenmeyen bölge (genelde başınızın arkası / ense) belirlenir. Buradan alınan saç kökleri (fue yöntemi ile alınmaktadır) Özenle dizilir ve beklemeye alınır. Doğru açı ile seyrek olan bölgelere kanallar açılır ve tüm toplanan saç kökleri bu alana ekilir. 

Ekilen bu saç kökleri kısa bir süre sonra dökülecek ve yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır. Bir yıla yayılan bir süreç olan bu tedavi ile doktorunuzun tüm söylediklerine uymanız kesinlikle gerekmektedir. KKTC’de saç ekimi için şimdiye kadar merdiven altı bir işletme görülmemiştir fakat her zaman profesyonelce yapılan klinik ve hastaneleri tercih etmenizi öneririz.

Daha fazla bilgi almak, KKTC’de ev sahibi olmak yada ev kiralamak için telefonumuz : 0542 873 65 26